December, 17

«Қазақстан Республикасының жаһандану жағдайындағы құқықтық саясатының негізгі бағыттары» тақырыбындағы дөңгелек үстел

Алматы Менеджмент университетінде мемлекеттік саясат және құқық мектебінің 7 желтоқсанда, 2017 Адам құқықтары күніне арналған, «Жаһандану жағдайында Қазақстан Республикасының құқықтық саясатының негізгі бағыттары» тақырыбында дөңгелек үстел өтті. 10 желтоқсан 1948 жылы Біріккен Ұлттар Ұйымы Бас Ассамблеясы Адам құқықтарының жалпыға бірдей декларациясын қабылдады. Дөңгелек үстел отырысы құттықтау сөзінде Қанағатова Алмагүл Medihatovna, бірінші проректор, білім беру институтының директоры, Tumabekova Динара Duysenovna деканы VSHGP ашылды. Шақырылған қонақтар Қанафин Данияр Қайратұлы, техника ғылымдарының кандидаты, адам құқықтарын қорғау және білікті заңгерлік көмек мәселелері атап өтті доцент, Алматы қалалық адвокаттар алқасының президиум мүшесі, жасалған. Адам құқықтарын қорғаудың негізгі проблемалары іс жүзінде шешілді және осы мәселелерді шешу жолдары ұсынылды. Қодар самса Mutashovna, директоры, Әлеуметтік-институты және гендерлік зерттеулер педагогикалық қыздар университетінен, техника ғылымдарының кандидаты, Ресей жаратылыстану академиясының академигі, Әйелдер істері жөніндегі ұлттық комиссияның Сараптамалық кеңестің мүшесі, өз баяндамасында ҚР Президенті жанындағы отбасылық-демографиялық саясат Қазақстандағы әйелдер құқықтары мәселесін көтерді . Елде әйелдердің бұзылған құқықтарын қорғау мәселелерін шешу үшін жеткілікті құқықтық негіз құрылды, бірақ, өкінішке орай, әйелдердің психикасы бұзылған құқықтарын қорғауға мүмкіндік бермейді. Заң ғылымдарының докторы, Ги & П кафедрасының доценті Руслан Мұратханұлы Қазақстан Республикасы Конституциясының кейбір аспектілерін және Қазақстанның құқықтық саясатының негізгі бағыттарын қарастырды. Автор қылмыстық заңда бар бос орындардың және қарардың ұсынылған тетіктерін көрсетіп берді. Сылкина Светлана Михайловна, заң ғылымдарының кандидаты, ҚазҰУ Халықаралық қатынастар факультетінің халықаралық құқық кафедрасының доценті Әл-Фараби, Қазақстан Республикасында медициналық көмектің құқығын іске асырудың құқықтық мәселелерін мұқият сипаттады. Азаматтардың медициналық көмектің құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету бойынша заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізілді. Қазақстан Республикасындағы Біріккен Ұлттар делегациясы «Адам құқықтарын қорғау жөніндегі халықаралық комитетінің» Жұмабаев Қанат Sultangalievich бірінші вице-президенті, Біріккен Ұлттар Ұйымының майор заң нақты салаларда азаматтардың құқықтарын қорғауды талданады. Рахманова Амина Курбоналиевна «GiOPiP» Департаментінің магистрі Қазақстан Республикасында мигранттардың құқықтарын қорғау механизмдерін сипаттады. Дөңгелек үстелдің қатысушысы, «GiOPiP» бөлімінің аға оқытушысы Магзамов Джанайдар Анатольевич қылмыстық істерді электрондық форматта тексеру үшін ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге тиіс екенін көрсетті. Модератор Мыңбаева Нұргүл Балтаевна дөңгелек үстелдің қорытындысын шығарды және қатысушылардың болашақта ынтымақтастығын білдірді. Мемлекеттік саясат пен құқық Жоғары мектебі заңның даму үрдісіне сәйкес «Юриспруденция» мамандығы бойынша бағдарламаларды дамытуды жалғастырады.